Wątpliwości co do przetargu w sprawie rowerów miejskich?

Przedstawicie firmy HomePort w liście otwartym skierowanym do radnych miejskich wprost twierdzą, że jedna z firm była faworyzowana w przetargu. Dalej HomePort podkreśla, że w konsekwencji oferta złożona przez firmę Nextbike, jest o 8% wyższa od budżetu, który był zakładany przez ZTM.

 – Kuriozalną sytuacja jest taka, kiedy to nie brak doświadczenia, potencjału czy możliwości finansowania, blokuje udział takich firm jak HomePort Polska czy pozostałych biorących udział w dialogu technicznym w postępowaniu, a wyłącznie opis rozwiązań technicznych (OPZ) oraz konstrukcja całego postępowania – czytamy w oświadczeniu firmy.

Twórcy listu zauważają, że wyłączny dostęp do oprogramowania, które jest niezbędne do tworzenia kolejnych stacji, posiada Nextbike.

W podsumowaniu możemy przeczytać, że przetarg faworyzował tylko jedną z firm w efekcie czego budżet ZTM został przekroczony. Co więcej twórcy listu otwartego podkreślają, że za cenę, w której obecnie miasto otrzymuje 800 nowych rowerów (plus ciągle będzie w ruchu 1200 starych), inna firma mogłaby dostarczyć 2000 nowych rowerów elektrycznych.

List opublikowała na swoim profilu na Facebooku, radna Prawa i Sprawiedliwości, Lidia Dudziak, która od razu dodała, że trzeba będzie poprosić prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka o wyjaśnienie tej sprawy.

Dodaj komentarz

avatar