Poznań: Szukali dopalaczy, znaleźli… narkotyki

Policjanci z Wildy zatrzymali dwóch mężczyzn za handel narkotykami. Do sprawy dołączyli również funkcjonariusze Izby Celnej, ponieważ w lokalu nielegalnie oferowano gry hazardowe.

Wszystko zaczęło się od informacji, którą otrzymali poznańscy policjanci, że w jednym z lokali na ulicy Sikorskiego może dochodzić do sprzedaży dopalaczy oraz nielegalnego hazardu. Ze względu na wątek hazardowy, policja nawiązała współpracę z Izbą Celną, i wspólnie przeprowadzili kontrolę w pomieszczeniu.

Lokal nie był łatwo dostępny dla zwykłego przechodnia. Przy wejściu czekała specjalna kamera, dzięki której zarządzający obiektem mógł zdalnie przeprowadzać selekcję klientów. Po wejściu do lokalu okazało się, że znajduje się tam kilka automatów do gry, wartych około 50 tys. złotych, które zostały natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy Izby Celnej.

W lokalu przebywało akurat dziewięć osób. Wszystkie zostały zatrzymany. Przy dwóch z nich policjanci znaleźli marihuanę oraz haszysz. Jak się później okazało jedna z tych osób miała również plecak w pomieszczeniu obok, w którym było prawie pół kilograma narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia (odpowie również za organizowanie nielegalnych gier hazardowych).

„Przy okazji” policjanci natrafili w przeszukiwanym lokalu na poszukiwanego listem gończym 22-latka. Trafił on do aresztu śledczego.

Podziel się: