pociąg

Szamotuły: Próbowali ukraść… tory kolejowe

Policjanci z Pniew oraz z Dusznik zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży elementów torowiska wartych ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Z ustaleń policjantów z pniewskiego komisariatu wynikało, iż nieznani sprawcy przygotowali do kradzieży szyny z nieczynnego torowiska w okolicy miejscowości Chełmno oraz Jakubowo. Sprawcy poprzecinali już tory, jednak nie zabrali ich od razu ze sobą. Najwyraźniej czekali na dogodny moment. Przygotowane do kradzieży szyny warte były ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci obserwowali więc wskazane miejsce, aby złodzieje nie zdołali z niego zabrać przygotowanego łupu. 21 kwietnia około godziny 11.30, na polnej drodze, niedaleko wskazanego miejsca, policjanci zauważyli zaparkowanego niebieskiego busa, a obok niego trzech mężczyzn. Jeden z nich obserwował okolicę, pozostała dwójka szła w stronę torów kolejowych.

Gdy mężczyźni dostrzegli funkcjonariuszy, rozdzielili się i do kradzieży nie doszło. Dwóch próbowało odjechać z miejsca samochodem, natomiast jeden wyruszył w drogę pieszo. Żadnemu z nich nie udało się jednak uciec daleko – cała trójka została zatrzymana – usiłowanie kradzieży również jest karalne.

Okazało się, iż byli to mężczyźni w wieku 34, 30 oraz 35 lat, mieszkańcy województwa lubuskiego, zachodnio-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Policjanci znaleźli przy nich i zabezpieczyli przyrządy służące do odkręcania torów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, następnie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

KPP Szamotuły, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze