policja fot. KMP

Starsza kobieta straciła oszczędności całego życia. Policja prosi o pomoc!

Podziel się!

Policja opublikowała wizerunek dwóch mężczyzn, którzy mogą być zamieszani w kradzież “na policjanta”. Oszukana przez nich kobieta straciła 15 tys. euro.

Mieszkanka Ostrowa otrzymała telefon od oszustów 4 lipca. Przedstawili się jako policjanci i powiedzieli starszej kobiecie, że prowadzą operację, która ma namierzyć “fałszerzy pieniędzy”.

Reklama

Fałszywy policjant poprosił kobietę o wypłacenie oszczędności z banku, twierdząc, że pieniądze są naproszkowane, jednocześnie poinformował, że w drodze do banku zostanie ona „zaczepiona” przez innego policjanta, który przekaże jej telefon służący do kontaktowania się.

W trakcie drogi do banku, nieznany mężczyzna przekazał kobiecie urządzenie przypominające telefon komórkowy. Seniorka poszła do banku i wypłaciła ponad 9 tysięcy euro. Kwota ta została przekazana nieznajomemu mężczyźnie. Będąc już w domu otrzymała kolejny telefon. Seniorka ponownie poszła do banku i wypłaciła 6 tysięcy euro. 77-latka tłumaczyła, że po wyjściu z banku za każdym razem zgodnie z przekazanymi „wytycznymi” mówiła do urządzenia „HALO,HALO” i po pewnym czasie podchodził do niej mężczyzna odbierający pieniądze.

Reklama

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła z konta i przekazała oszustom ponad 15 tys. euro. Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy.

Na podstawie zebranych informacji policja wytypowała dwójkę mężczyzn, która może mieć związek ze sprawą. Każdy kto jest w stanie podać policji więcej informacji na ich temat proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami pod jednym z numerów telefonów: 62/ 73 77 270 lub 62/ 73 77271, 62/ 73 77 272, lub całodobowy numer 62 73 77 211.

Autor: KM Ostrów / op. AS

Reklama

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama