Spowodowała kolizję i dostała mandat. Ale jaki!

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

1050 zł – tyle będzie musiała zapłacić mieszkanka powiatu międzychodzkiego za spowodowanie kolizji. Kobieta kierując samochodem osobowym nie zachowała odpowiedniej ostrożności i za to otrzymała mandat.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia, przed godziną 8.00, na ulicy Daszyńskiego w Międzychodzie. Według ustaleń międzychodzkich policjantów kierująca pojazdem marki Peugeot, 37-letnia mieszkanka powiatu międzychodzkiego, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i najechała na tył pojazdu poprzedzającego marki Fiat, którym kierował 65-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i na szczęście nikomu nic się nie stało, ale za spowodowanie kolizji 37-letnia kierująca peugeotem została ukarana mandatem karnym w wysokości 1050 zł. Zgodnie z nowym taryfikatorem.

Policjanci z Międzychodu przypominają, że po zmianach w taryfikatorze sprawca zdarzenia drogowego w wyniku którego nikt z uczestników ruchu nie ucierpiał, otrzymuje mandat za wykroczenie, którego skutkiem było zdarzenie drogowe oraz 1000 zł za samo spowodowanie zdarzenia drogowego (zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym). Natomiast jeżeli podczas zdarzenia drogowego ktoś nawet nieznacznie ucierpiał, kwota minimalnego mandatu dla sprawcy za samo spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym rośnie do 1500 zł.

„Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami” – przypominają policjanci. – „Zmieniające się warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia sprawiają, że droga hamowania znacznie się wydłuża, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do kolizji i wypadków”.

Źródło: KPP Międzychód

Podziel się: