SanLuisTango Orquestra – Todos Es Amor – prosto z Argentyny

SanLuisTango Orquestra – Todos Es Amor na kolejnym koncercie w Poznaniu. Niesamowite doznania dla lubiących tanga oraz dla tych, którzy dopiero je poznają.

Repertuar opierał się na tangach najsłynniejszych kompozytorów. Niektórzy z nich to Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy oraz tancerze tanga o międzynarodowej renomie.


Muzycy i wokaliści orkiestry wraz z parą taneczną Agatą Czartoryską i Michałem Kaczmarkiem (Teatr Tanga) zabrali publiczność prosto do Argentyny. Usłyszeliśmy najsłynniejsze tanga tradycyjne, nowe aranżacje oraz mieliśmy możliwość poznania argentyńskiego folkloru.

W czasie koncertu do występu dołączył na chwilę jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandeonistów Wiesław Prządka.

W 2016 roku SanLuisTango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

SanLuisTango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna,
– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,
– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna.

Organizatorem koncertu był Klub Blue Note Poznań.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze