Samochód osobowy zderzył się z radiowozem w Wielkopolsce. Jedna osoba ranna

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Według wstępnych ustaleń policji osobowy citroen kierowany przez 78-letniego mieszkańca gminy Śmigiel nie upewnił się, czy może bezpiecznie skręcić w lewo – i doprowadził do zderzenia z radiowozem. W dodatku jadącym na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Policjant jadący jako pasażer został zabrany do szpitala.

Do wypadku doszło 30 czerwca około godziny 8.30, jak informuje portal “koscianiak”. Według wstępnych ustaleń policji, jak powiedział portalowi Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie, 78-letni kierowca citroena przy wyjeździe z Kiełczewa w stronę Bonikowa zamierzał skręcić w lewo z drogi wojewódzkiej. Najwyraźniej nie zauważył i nie usłyszał jadącego za nim radiowozu na sygnałach dźwiękowych i świetlnych, który właśnie go wyprzedzał – i doszło do zderzenia.

Radiowóz już nie dotarł na interwencję, na którą jechał – policjant jadący jako pasażer doznał obrażeń i został zabrany karetką do szpitala. Obrażenia nie były groźne, jednak ratownicy medyczni uznali, że trzeba wykonać dodatkowe badania.

Policja prowadzi postępowanie pod nadzorem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościanie. Najprawdopodobniej sprawa trafi do sądu.

Podziel się: