Przez Piłę przejdzie Marsz Równości. Po raz trzeci

Marsz Równości 2022 fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Już po raz trzeci w Pile odbędzie się Marsz Równości. W tym roku zaplanowano go na 26 sierpnia, a będzie się odbywał pod hasłem “Piła Wita Równość!”.

W Pile już dwukrotnie odbył się Marsz Równości i w tym roku przejdzie przez miasto po raz trzeci.
“Cieszcie się z nami, gdy Piła znów stanie się symbolem równości, tolerancji i akceptacji!” – napisali organizatorzy na swoim profilu na Facebooku. – “Po raz trzeci organizujemy Marsz Równości, aby podkreślić nasze zaangażowanie w walkę o prawa i godność osób LGBT+. Dołączcie do nas, aby wspólnie dać głos wszystkim tym, którzy pragną życia bez uprzedzeń i ograniczeń.
Podkreślamy, że nasze wydarzenie ma na celu promowanie pokojowego przekazu i budowanie mostów porozumienia. Dlatego prosimy o zachowanie szacunku i tolerancji wobec wszystkich uczestników Marszu”.

Szczegółowy program marszu i wydarzeń towarzyszących zostanie podany później, ale organizatorzy zapewniają, że zapraszają wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.
“Pamiętajcie, że solidarność jest naszą siłą!” – napisali. – “Dołączcie do nas na III Marszu Równości w Pile i razem stwórzmy lepszą przyszłość dla nas wszystkich”.

Podziel się: