Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiadają kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego. Powodem jest postęp prac przy budowie przejazdu rowerowego przez ul. Hetmańską, a zmiany będą obowiązywać od 28 września.
„Kierowcy jadący południową nitką ul. Hetmańskiej – w stronę skrzyżowania z ul. Głogowską – na odcinku rozpoczynającym się przed skrętem w ul. Jarochowskiego i kończącym się przed skrętem w ul. Nehringa będą mogli poruszać się wyłącznie prawym pasem jezdni” – informuje PIM. – „Z kolei po północnej stronie ul. Hetmańskiej – w kierunku ul. Arciszewskiego i Reymonta – na odcinku rozpoczynającym się przed skrętem w ul. Jarochowskiego i kończącym się niemal na wysokości ul. Cybulskiego, pojazdy będą mogły jechać również po prawym pasie”.
Nadal nieczynne będzie przejście dla pieszych przez jezdnię ul. Hetmańskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Jarochowskiego. Spółka apeluje o zachowanie ostrożność i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.