Poznań: ZKZL ogłosił przetarg na projekt nowego osiedla

osiedle, Opolska fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg na dokumentację projektową budynków osiedla, które ma powstać na ulicy Kopanina. To oferta dla biur projektowych i jednocześnie początek prac nad inwestycją.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w tym roku ukończył największą inwestycję w historii, czyli budowę osiedla przy Opolskiej. 287 mieszkań już ma najemców – a spółka już planuje kolejne inwestycje, w tym tę najbliższą, na Kopaninie.

– Każda inwestycja to proces, w trakcie którego konieczne jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej – tłumaczy Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Do rozpoczęcia prac potrzebne jest również uzyskanie wszystkich decyzji, uzgodnień i pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji. W oparciu o dokumentację projektową spółka ogłasza przetarg na generalnego wykonawcę i przystępuje do realizacji inwestycji. Ogłoszony właśnie przetarg na dokumentację projektową skierowany jest do biur projektowych. To właśnie na podstawie koncepcji opracowanej przez wyłonionego w przetargu projektanta będziemy mogli poznać dokładną liczbę mieszkań, budynków oraz liczbę kondygnacji poszczególnych budynków na poznańskim Górczynie.

Postępowanie zostało opublikowane w ubiegłym tygodniu. Do 7 września biura projektowe mogą składać swoje oferty. Całość postępowania prowadzona jest na platformie zakupowej, a na stronie znajdują się wytyczne, specyfikacja warunków zamówienia i projekt umowy.

ZKZL po wyłonieniu biura projektowego i otrzymaniu dokumentacji oraz wszystkich niezbędnych pozwoleń przystąpi do wyboru generalnego w, a sama inwestycja w terenie powinna się rozpocząć w 2024 roku.

Podziel się: