Poznań: Wiosenna burza nad miastem! A jak pogoda na majówkę?

Burza nad Jeżycami
Nad zachodnią częścią Poznania przeszła właśnie niezbyt intensywna wiosenna burza przynosząc ochłodzenie. I taka właśnie pogoda czeka nas przez kilka najbliższych dni aż do majówki.

Choć kwiecień już się kończy, będzie to pogoda typowa dla miesiąca, o którym się mówi, że „przeplata trochę zimy, trochę lata”. Jutro synoptycy zapowiadają temperaturę w dzień nawet do 16 stopni Celsjusza i słońce, ale już w czwartek wróci deszcz i ochłodzenie do zaledwie 10 stopni. Jeszcze chłodniej – i nadal deszczowo – będzie w piątek, 23 kwietnia, bo temperatura w ciągu dnia wyniesie zaledwie 9 stopni, a w nocy możemy się spodziewać nawet -1 stopnia Celsjusza!

Przymrozki w nocy czekają nas do 26 kwietnia, a zimne noce i niewiele cieplejsze dni do końca miesiąca. Będą to też w przeważającej części deszczowe dni: jeśli od czasu do czasy wyjrzy słońce, to będzie to słońce zza chmur. deszczu będzie zdecydowanie więcej.

I taki też – deszczowy – zapowiada się długi majowy weekend. 1,2 i 3 maja będzie padał deszcz, a temperatury w dzień nie przekroczą 14 stopni Celsjusza. W nocy będzie zimno: zaledwie 5 stopni. Jeśli więc ktoś wymarzył sobie słoneczna majówkę na łonie natury z piknikiem i kąpielami słonecznymi – to niestety, w tym roku tego planu w Polsce nie uda się zrealizować.

Podziel się: