Poznań: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości otwarte od poniedziałku!

Jako pierwsza zostanie uruchomiona część plenerowa ekspozycji Muzeum Uzbrojenia oraz tzw. lewy majdan Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. Do odwołania niedostępne będą dla zwiedzających ekspozycje w salach.

Oba oddziały będą czynne, poza tym wyjątkowym po długim okresie oczekiwania poniedziałkiem, sześć dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 15.00.

Ze względu na to, że muzeum udostępnia niepełną ekspozycję, obowiązywać będą specjalne bilety wstępu w cenie – 5 zł normalny i 3 zł ulgowy. Wtorki pozostają dniami bezpłatnego zwiedzania.

Z powodu istniejącego wciąż zagrożenia epidemicznego i profilaktyki związanej z covid-19 w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości będzie obowiązywał tymczasowy regulamin zwiedzania. Pełna jego treść będzie dostępna przy wejściu do oddziałów WMN oraz na stronie internetowej muzeum i w mediach społecznościowych.

Najważniejsze zasady:
– zwiedzający mają obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek przed wejściem na ekspozycję przy pomocy udostępnionych przez Muzeum środków dezynfekujących,

– zwiedzający zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą odstępu minimum 1,5 m. Obowiązek ten nie dotyczy rodzin,

– zabrania się dotykania eksponatów i wchodzenia na wygrodzone części ekspozycji,

– o liczbie osób przebywających jednocześnie na ekspozycji stałej decyduje Kierownik Oddziału Muzeum lub upoważniony przez niego pracownik,

– zakup biletów, wydawnictw i pamiątek powinien odbywać się w miarę możliwości poprzez płatności bezgotówkowe,

– zawieszone do odwołania pozostają : zwiedzanie z przewodnikiem, zwiedzanie grupowe, zajęcia edukacyjne,

– nieczynne będą szatnie i toalety,

– należy bezwzględnie stosować się do umieszczonych w widocznym miejscu komunikatów i instrukcji oraz poleceń pracowników muzeum.

Jak zapewnia dyrekcja muzeum, w najbliższym czasie zostaną otwarte kolejne oddziały WMN, a z poprawą sytuacji epidemiologicznej – znoszone obecne ograniczenia w zwiedzaniu.

WMN, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: