Poznań: Wicepremier Gliński odwiedził stolicę Wielkopolski

Premier Piotr Gliński w Poznaniu Muzeum Narodowe Poznań fot. Sławek Wąchała

W Muzeum Narodowym oglądał wystawę prac Vilhelma Hammershoia, zwiedził też kościół franciszkanów,na którego renowację Ministerstwo Kultury przekazało prawie 2 mln zł. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński był dziś w Poznaniu.

Bezpośrednim powodem przyjazdu wicepremiera do stolicy Wielkopolski był wernisaż pierwszej w Polsce wystawy 50 prac niezwykłego duńskiego malarza Vilhelma Hammershoia. Minister jednak zwrócił uwagę przede wszystkim na organizację ekspozycji.
– Ta wystawa dowodzi bardzo wysokiego poziomu profesjonalizmu naszych instytucji kultury – podsumował. – Tego typu wspaniałych wystaw w Polsce mamy bardzo wiele, a polskie muzea działają bardzo intensywnie i odważnie.

Po wernisażu wicepremier w towarzystwie wiceministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka, posłanki Jadwigi Emilewicz i wojewody Michała Zielińskiego odwiedził kościół franciszkanów na Górze Przemysła, bo na jego renowację ministerstwo wyłożyło prawie 2 mln zł. Był też w Odwachu, w którym mieści się Muzeum Powstania Wielkopolskiego i przy tej okazji zapewnił, że na projekt nowej siedziby muzeum ministerstwo przeznaczyło 800 tys. zł. Sam projekt, który wygrał konkurs, wicepremier określił jako „bardzo interesujący” i zapewnił, że resort nadal zamierza wspierać tę inwestycję.

Piotr Gliński odwiedził też Teatr Muzyczny – także i w tym przypadku ministerstwo wspiera finansowo budowę nowej siedziby teatru.

Wizytę w Poznaniu zakończyło złożenie kwiatów na skwerze Marii i Lecha Kaczyńskich przy pomniku Armii Poznań.

Podziel się: