Poznań: Wiadukty nad ul. Lechicką już przejezdne. Dzień wcześniej!

wiadukt Lechicka fot. PIM

Miały być otwarte 27 sierpnia – ale, jak poinformowały Poznańskie Inwestycje Miejskie, kierowcy mogą nimi jeździć już dziś. Nowe wiadukty drogowe nad ul. Lechicką zapraszają!

Jak informuje PIM, otwarcie zaplanowano z zapasem czasu na poprawki sygnalizacji świetlnej. Ale jej testy przebiegły na tyle pomyślnie, że możliwe było natychmiastowe wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Nie dotyczy to jednak autobusów MPK: one pojadą nowa trasą dopiero od 1 września.

„Do dyspozycji kierowców jest więc już cały węzeł komunikacyjny powstały w miejscu dawnego skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej” – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Kierowcy mogą przejechać górą, nad ul. Lechicką, która jednocześnie jest drogą krajową nr 92. Udostępnienie węzła poprawi sytuację komunikacyjną w tym rejonie. Choć zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień, to spółce PIM zależało, by było to możliwe jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, gdy ruch samochodowy jest większy niż w czasie wakacji”.

Jednak mimo że wiadukty są już otwarte, to jednak kierowcy powinni nadal zachowywać ostrożność i zwracać uwagę na nowe, stałe oznakowanie. Działanie sygnalizacji też się może zmieniać w pierwszych dniach, ponieważ po obserwacjach może się okazać, że jest potrzeba jej optymalizacji.

Spółka PIM przypomina też, że wszystkie prace związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice wraz z drogami zakończą się jesienią. Do wykonania pozostała budowa punktu socjalnego dla motorniczych MPK przy przystanku końcowym przy ul. Błażeja, trwają prace wykończeniowe, przeglądy techniczne i procedura odbiorowa całej inwestycji. Łączna długość budowanych lub przebudowanych dróg, razem z dojazdowymi i skrzyżowaniami, wynosi prawie 7,5 km.

Podziel się: