Poznań: Ważna informacja dla kierowców. Zmiany w organizacji ruchu

Hetmańska, zdjęcie ilustracyjne fot. ZDM

Z powodu budowy przejazdu rowerowego przez Hetmańską od 13 września na tym odcinku ulicy zmieni się organizacja ruchu, jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Część kierowców będzie musiała korzystać z objazdów.

Od 13 września kierowcy jadący południową nitką ul. Hetmańskiej w stronę skrzyżowania z ul. Głogowską nie będą mogli skręcić w prawo, w ul. Jarochowskiego.
„Na odcinku rozpoczynającym się za skrzyżowaniem z ul. Cybulskiego i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. Jarochowskiego będą mogli poruszać się jednym, wewnętrznym pasem jezdni” – informuje spółka PIM. – „Objazd do ul. Jarochowskiego poprowadzony zostanie ul. Hetmańską, Kasprzaka i Winklera. Kierowcy nie będą mogli również bezpośrednio wyjechać z ul. Jarochowskiego na południową nitkę ul. Hetmańskiej. W czasie trwania prac poprowadzeni zostaną objazdem przez ul. Winklera i Rogalińskiego”.

Zmiany czekają także kierowców poruszających się północną nitką ul. Hetmańskiej.
„Na odcinku rozpoczynającym się tuż za skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. Jarochowskiego samochody jadące w kierunku ul. Reymonta będą mogły poruszać się tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu” – wyjaśnia spółka. – „Kierowcy chcący dojechać północną nitką ul. Hetmańskiej do ul. Jarochowskiego zostaną poprowadzeni objazdem ulicami Reymonta i Chociszewskiego, zaś ci, którzy z tej części ul. Jarochowskiego będą chcieli wyjechać na północną nitkę ul. Hetmańskiej, pojadą ulicami Chociszewskiego i Kasprzaka”.

W czasie prowadzenia robót zamknięte zostaną także przejścia przez jezdnię na skrzyżowaniu ul. Jarochowskiego i Hetmańskiej. Piesi będą musieli korzystać z najbliżej położonych pasów.

Podziel się: