Poznań: W jeziorze Maltańskim znaleziono ciało

Malta Poznań fot. Sławek Wąchała

Poszukiwania ciała trwały od środy, jednak dopiero 15 września rano udało się je znaleźć i wyłowić z wody. Tożsamość nie jest jeszcze potwierdzona, ale wiele wskazuje na to, że może to być zaginiony 65-letni mieszkaniec osiedla Tysiąclecia.

65-latek mieszkający na osiedlu Tysiąclecia wyszedł z domu we wtorek 13 września i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. 14 września zaniepokojeni bliscy zgłosili jego zaginięcie i służby rozpoczęły poszukiwania mężczyzny. Koncentrowały się wokół Malty, ponieważ tam znaleziono plecak mężczyzny.

Przez cały dzień 14 września policjanci i strażacy szukali zaginionego – i 15 września rano znaleźli jego ciało w jeziorze. Zwłoki już wstępnie zbadał biegły – w jego ocenie do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie, jak poinformowała Marta Mróz z poznańskiej policji.

Wstępne dane wskazują na to, że mężczyzna utonął. Jednak dlaczego utonął – może wyjaśnić dopiero sekcja zwłok. Według informacji krewnych mężczyzna nie miał kłopotów ze zdrowiem.

 

Podziel się: