Poznań: Strażnicy miejscy kontrolują noszenie maseczek. „Osoby, które nie stosują się do tego obowiązku, zostają legitymowane”

Komunikacja publiczna i galerie handlowe – to miejsca, gdzie zgodnie z przepisami powinniśmy nosić maseczki zasłaniające usta i nos. Strażnicy miejscy sprawdzają, czy poznaniacy przestrzegają przepisów.

Kontrole w galeriach handlowych i pojazdach komunikacji miejskiej są prowadzone regularnie przez straż miejską, bo strażnicy otrzymują wiele informacji, że w tych właśnie miejscach przepisy nie zawsze są przestrzegane.

„Osoby, które nie stosują się do tego obowiązku, zostają legitymowane” – ostrzegają strażnicy. – „Muszą liczyć się z tym, że mogą zostać ukarane mandatem karnym (do 500 zł) lub sprawa może zostać skierowana na drogę sadową. Art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń mówi: „Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany”.

Źródło: SMMP

1 2 votes
Oceń artykuł

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze