Główna zanieczyszczona fot. straż miejska

Poznań: Rzeka zanieczyszczona! Strażnicy ustalili, skąd płynie substancja ropopochodna

Plamy wyglądające jak tłuste na rzece Głównej – taką informację otrzymali od mieszkańców ulicy Bartniczej strażnicy miejscy. Udało im się zlokalizować truciciela.

Strażnicy Ekopatrolu udali się na miejsce i zadecydowali, że niezbędna jest pomoc straży pożarnej oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Strażacy założyli opaskę pochłaniającą ciecz, a inspektorzy WIOŚ pobrali jej próbki do zbadania.

Strażnicy miejscy natomiast udali się w górę rzeki, by zlokalizować miejsce wycieku podejrzanej substancji do rzeki. I dzięki wcześniejszym obserwacjom udało się im.

– Ostatecznie udało nam się ustalić, że wyciek substancji jest zlokalizowany w okolicach skrzyżowania ulic Janikowskiej i Bałtyckiej – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy SMMP. – Substancje wypływały z jednego, z dwóch kolektorów, które tam mają zakończenia. Inspektor WIOŚ pobrała próbki wypływającej cieczy i potwierdziła nasze przypuszczenia.

Okazało się, że kolektor, z którego wypływały substancje ropopochodne, jest kolektorem produkcyjnym odprowadzającym wodę z pobliskiego zakładu. Teraz sprawą zajmuje się WIOŚ, a właściciel kolektora musi liczyć się z koniecznością zapłacenia grzywny za zanieczyszczenie rzeki.

SMMP, el

8
Dodaj komentarz

avatar
Irena Nowak
Irena Nowak

A to za zakład podać nazwę prosze

Adam Karlin
Adam Karlin

Dopieprzyć właścicielowi 20 tys. kary i niech zrobi sobie kawę z tego syfu

Elżbieta Mizgalska
Elżbieta Mizgalska

Małe kary w Polsce….W innych krajach po takim zanieczyszczniu kara pieniężna dla winnego koszmarna…..
I tak powinno być tu u nas.

Halina Owsianna
Halina Owsianna

No nie wierzę! Ciagle powtórka z rozrywki!!!

Lukka Pok Priv
Lukka Pok Priv

Nic tylko uciekac z piznania. ……zapraszam do ucieczki