Poznań: Ruszają wiosenne porządki – można się zgłaszać do 13 marca!

„Ty nie byndź szuszwol ani tuż fleja – nie sprząta po sobie ino tuleja” – to hasło przewodnie akcji proekologicznej „Wiosenne porządki 2020”, która będzie odbywać się 3-5 kwietnia. We wspólne sprzątanie mogą zaangażować się wszyscy chętni poznaniacy.

Akcja „Wiosenne porządki” jest organizowana w Poznaniu już po raz 22. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków. W poprzedniej edycji wpłynęły 88 zgłoszenia. Łącznie udział w przedsięwzięciu zadeklarowało 12,5 tysiąca osób, które posprzątały około 320 hektarów.

Jak co rok, szczególnie mile widziane są poznańskie placówki oświatowe. Wszystkie szkoły, które zgłoszą swój udział w akcji, będą także mogły wziąć udział w konkursie plastycznym podsumowującym tegoroczne „Wiosenne Porządki”. Partnerem akcji i fundatorem nagród głównych jest Spółka Remondis Sanitech.

W akcję wiosennych porządków już po raz drugi, w ramach inicjatywy pracowniczej, zaangażują się również pracownicy Urzędu Miasta Poznania i miejskich jednostek organizacyjnych. W tym roku będą sprzątać tereny leśne w Strzeszynku.

We wspólne sprzątanie mogą zaangażować się wszyscy chętni poznaniacy. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zapewnia worki i rękawiczki. W dniach 30 marca – 1 kwietnia, w godz. 8:00 – 15:00 w siedzibie WGK (ul. 3 Maja 46) można będzie odbierać worki, rękawice oraz oraz plakaty promujące akcję. Za część logistyczną, czyli odbiór odpadów odpowiada partner akcji ZM GOAP. Śmieci zebrane przez zgłoszonych wolontariuszy zostaną odwiezione do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, czyli do poznańskiej spalarni.

Zgłoszenia do udziału w akcji można nadsyłać do 13 marca na adres mailowy: [email protected] lub [email protected]. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączniku. Osoby, które chcą włączyć się w akcję, ale nie mają pomysłu, jaki teren należałoby posprzątać, mogą zgłosić się po radę do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania (tel. 61 878 4255 lub 61 878 4257).

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: