Poznań: Rusza Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Już dziś o godzinie 17.00 zainteresowani wyruszą na pierwszy spacer w ramach Lata na Trakcie. Będą odkrywać mniej i bardziej znane zakamarki Ostrowa Tumskiego.

Od początku sierpnia do końca września, w weekendy, o godzinie 17:00, przewodnik lub przewodniczka Traktu Królewsko – Cesarskiego poprowadzi chętnych po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania: Ostrów Tumski, Stare Miasto i śródmieście. Przewidziano też specjalne trasy tropem przyrody w centrum historycznego miasta. To nowe spojrzenie na dawne miasto: wszystkie tegoroczne spacery mają charakter premierowy.

Pierwszy spacer odbędzie się na Ostrowie Tumskim i jemu będzie poświęcony – jedynej zachowanej poznańskiej wyspie na Warcie. To najstarsza część miasta, miejsce nieco odrealnione, wyłączone z codziennego życia. Doniosła duchowość sąsiaduje tu ze swojskością, a przytulność wąskich uliczek — z wielką historią początków Polski. Wyjątkową atmosferę Ostrowa Tumskiego zawdzięczamy pracy dawnych poznaniaków i poznanianek przez ostatnie dziesięć wieków.

Zbiórka chętnych przed Śluzą Katedralną przy ul. Dziekańskiej. Każdy musi być wyposażony w maseczkę i mieć ją na twarzy. Spacer potrwa około dwóch godzin. Wstęp wolny. Program następnych spacerów znajdziecie na stronie Traktu Królewsko-Cesarskiego.

el

Podziel się: