Poznań: Rozpoczęło się malowanie pasów, linii i kopert

prace drogowe, malowanie pasów fot. ZDM
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął wiosnę. Na ulicach trwa odnawianie istniejącego oraz malowanie nowego oznakowania poziomego. Wymalowana zostanie powierzchnia równa 124 Orlikom!

Do tego rodzaju prac niezbędna jest nie tylko wiosna, ale w miarę stabilna pogoda: mała wilgotność powietrza, dodatnie temperatury i brak opadów. Dlatego ZDM nie zaczyna odnawiania oznakowania przed długim majowych weekendem. W tym roku co prawda o braku deszczu czy wiosennych temperaturach powietrza raczej trudno mówić, ale pewne prace mogą się już zacząć.

Malowanie rozpoczęło się od odnowienia 50 kopert dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami, a teraz ekipy remontowe będą się przemieszczały przez miasto. Zaczną od ulic na Piątkowie i Smochowicach posuwając się w kierunku centrum Poznania.

„Gdy jeszcze bardziej zmniejszy się wilgotność powietrza będzie można przystąpić do nocnego malowania także w centrum miasta oraz na głównych arteriach komunikacyjnych, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień w ruchu w ciągu dnia” – zapewnia ZDM.

Prace będą prowadzone aż do jesieni, bo do pomalowania jest spora powierzchnia: tylko w tym roku zostanie wymalowane około 230 tysięcy metrów kwadratowych, czyli w przybliżeniu tyle, ile wynosi powierzchnia 124 boisk Orlików przeznaczonych do gry w piłkę nożną.

ZDM przypomina, że poznaniacy, którzy uważają, że oznakowanie w ich okolicy wymaga odnowienia, mogą to zgłaszać na adres zdm@zdm.poznan.pl.

ZDM

Podziel się: