Poznań: Pracownicy Volkswagena dostaną wyrównanie inflacyjne. Ile?

Volkswagen fot. RO AZK

Solidarność Volkswagena podpisała porozumienie z pracodawcą i dzięki temu jesienią pracownicy firmy dostaną osiem tysięcy zł brutto jednorazowego wyrównania inflacyjnego.

Piotr Olbryś, przewodniczący Solidarności w Volkswagen Poznań, powiedział Radiu Poznań, że związek walczył o interesy pracowników. Inflacja dała im się mocno we znaki – ceny podstawowych produktów żywnościowych poszły w górę znacznie bardziej niż wynikałoby to z poziomu inflacji.

Związkowcom udało się dojść do porozumienia z pracodawcą i dzięki temu wszyscy pracownicy Volkswagen Poznań z wynagrodzeniem za wrzesień, czyli tym, które dostaną w październiku, otrzymają także wyrównanie inflacyjne – 8 tysięcy złotych brutto jednorazowo.

Jak wyjaśniał radiu Patrycja Kasprzyk z zarządu firmy, Volkswagen chce być nie tylko największym, ale też najlepszym pracodawcą w regionie i dlatego, mimo trudnej sytuacji branży motoryzacyjnej – z powodu pandemii i braku części firma kilkakrotnie musiała wstrzymywać produkcję – chce wypłacić pracownikom dodatkowe jednorazowe świadczenie wyrównawcze.

Volkswagen zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników w Poznaniu, Wrześni i Swarzędzu.

Podziel się: