Poznań: Poszukiwany przez policję, a znaleziony na… przystanku

poszukiwany fot. monitoring SMMP

Wczoraj późnym wieczorem pod koniec służby operator monitoringu miejskiego z Nowego Miasta wypatrzył osobę poszukiwaną przez policję na przystanku tramwajowym – podziemnym Piaśnicka/Kurlandzka. To się nazywa czujność!

Przed przystąpieniem do służby każdy operator monitoringu miejskiego otrzymuje od dyżurnego policji rysopisy osób poszukiwanych. Nie jest ich mało i nie zawsze są wystarczająco precyzyjne – a mimo to zdarza się, że podczas obserwacji zachowań ludzi w przestrzeni publicznej, funkcjonariusz skojarzy rysopis poszukiwanego z wizerunkiem osoby widzianej na ekranie monitora.

Tak było i tym razem. Operator uznał, że mężczyzna widziany przez niego na przystanku Pestki Piaśnicka/Kurlandzka jest osobą poszukiwaną, której rysopis otrzymał od dyżurnego policji. Powiadomił o tym policjantów z Nowego Miasta, którzy udali się na miejsce i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że operator się nie pomylił – to był poszukiwany mężczyzna.

System monitoringu miejskiego działa całodobowo i ciągle się rozwija. Praca i współpraca operatorów ze strażnikami i policjantami zwiększa skuteczność działań funkcjonariuszy. Patrole podejmują czynności w miejscach, gdzie natychmiastowego działania wymaga zaistniała sytuacja.

Źródło: SMMP

 

Podziel się: