poszukiwany fot. policja Poznań

Poznań: Policjanci szukają tego mężczyzny. Czy go znasz?

Mężczyzna może mieć związek ze sprawą oszustwa na kilka tysięcy złotych, którą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji na Wildzie. Chodzi o niewykonane prace budowlane.

Do przestępstwa doszło w okresie od lipca do września tego roku. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca podjął się wykonania prac budowlanych, jednak pomimo wpłaconej zaliczki nie wywiązał się ze zobowiązania, pieniędzy nie zwrócił i nie można nawiązać z nim żadnego kontaktu.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że oszukanych w ten sposób osób może być znaczenie więcej. Modus operandi działania przestępców w tych przypadkach jest następujący: sprawca kontaktuje się z pokrzywdzonym i pobiera od niego zaliczkę, rzekomo na materiały budowlane. Następnie wraz z innymi osobami, które przedstawia jako współpracowników symuluje rozpoczęcie prac budowlano-remontowych. Ale po krótkim czasie wszyscy opuszczają teren budowy pod pretekstem zakupu części potrzebnego do budowy towaru i już nie wracają. Na tym etapie kontakt się urywa.

Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, mają istotne informacje na ten temat lub zostały w ten sposób oszukane prosimy o kontakt z policjantami z poznańskiej Wildy tel. 47 77 125 11/12 lub 112.

Źródło: KMP Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze