CWR Swoboda 3 fot. policja

Poznań: Policjanci odwiedzili dzieci. Z prezentami

Zabawki, słodycze, a nawet telewizor – policjanci przywieźli prezenty dla podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Już od 13 lat wspierają placówkę w ten sposób.

Za każdym razem mundurowi mają dla najmłodszych okazałe prezenty, ale nie tylko. Podczas corocznych wizyt policjanci zawsze znajdują choć trochę czasu, by spędzić go z wychowankami – porozmawiać, wspólnie pobawić się i pośmiać.

Nie inaczej było i tym razem. policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na czele z Dowódcą insp. Adamem Kachlem przyjechali do dzieci 14 stycznia samochodem wypakowanym po brzegi. I nie chodziło tylko o prezenty, ale o to, że każdy z nich był personalnie przygotowany dla każdego dziecka stosownie do wieku i zainteresowań. Zadbała o to nieoceniona sierż. sztab. Agnieszka Wrona. Nieoceniona – bo było to nie lada wyzwanie ze względu na dużą liczbę podopiecznych…

Tym razem wśród upominków znalazły się maskotki z 14. edycji akcji charytatywnej „Podaruj misia” z której dochód zasili akcję TVN nie jesteś sam. W taki sposób policjanci podwójnie pomogli potrzebującym. Zarząd Terenowy OPP NSZZP także dołożył cegiełkę i dla najmłodszych dzieci sprezentował dania i deserki w słoiczkach oraz słodycze. Ponadto jeden z wychowanków CWR Swoboda, który w tym roku opuszcza Centrum, otrzymał niezwykły prezent. Pracownik oddziału ufundował dla niego telewizor – na dobry start w dorosłe życie.

– Takie inicjatywy sprawiają, że dzieci bardzo przyjaźnie nastawiają się do policjantów – twierdzą funkcjonariusze. – Początkowo jest strach, gdyż niejednokrotnie to właśnie z interwencji policyjnych dzieci trafiają do CWR. Lecz po krótkim czasie nabierają zaufania i otwierają się przed policjantami, szczególnie podczas wspólnej zabawy.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze