Wilda 2 fot. PIM

Poznań: Poduszki berlińskie na Traugutta i Świętego Jerzego

Rada Osiedla Wilda podczas ostatniej sesji sporo czasu poświęciła problemom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Efektem jest wystąpienie do Zarządu Dróg Miejskich między innymi o montaż poduszek berlińskich.

Poduszki spowalniające ruch, zgodnie z propozycjami radnych, miałyby się pojawić na na ul. Rolnej za i przed skrzyżowaniem z ul. Traugutta, na ul. św. Jerzego – za skrzyżowaniem z ul. Dolna Wilda oraz przed skrzyżowaniem z ul. Wierzbięcice, bo są to okolice szkoły. Radni uważają, że przydałyby się także na ul. Krzyżowej, w rejonie skrzyżowań z ul. Powstańczą i z ul. Dolna Wilda oraz na ul. Dolna Wilda przed i za skrzyżowaniem z ul. Spychalskiego.

Radni złożyli także wnioski o montaż dodatkowych latarni przy przejściach dla pieszych, by je dodatkowo doświetlić i w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo.

To kolejna rada osiedla, która chce montażu poduszek berlińskich, by spowolnić jazdę kierowców przez śródmiejskie ulice, po radach na Starym Mieście, Łazarzu i na Jeżycach. jak na razie to właśnie poduszki berlińskie są najskuteczniejszą metodą walki z kierowcami notorycznie przekraczającymi prędkość w mieście.

Kolejna sesja Rady Osiedla Wilda odbędzie się 19 lutego 2020 r.

ROW, el

Dodaj komentarz

avatar