Poznań: Płatne parkowanie na kolejnych ulicach już od 28 czerwca

Gąsiorowskich fot. ZDM
Dobiegły końca prace przy wdrażaniu Strefy Płatnego parkowania na kolejnych ulicach łazarza. A to oznacza, że od poniedziałku, 28 czerwca, rozpocznie się tam pobieranie opłat za postój.

Gąsiorowskich, Kanałowa, Strusia, Graniczna i Małeckiego (od Strusia do Gąsiorowskich) – na wszystkich tych ulicach parkowanie od 28 czerwca będzie płatne.

ZDM przypomina jednocześnie, że zainteresowani mieszkańcy Łazarza mogą korzystać z dodatkowych miejsc postojowych udostępnionych na czas wdrażania strefy płatnego parkowania – 30 miejsc postojowych na parkingu buforowym przy Dworcu Zachodnim jest do dyspozycji mieszkańców do 31 lipca.

Aby móc skorzystać z parkingu, trzeba posiadać identyfikator parkingowy mieszkańca SPP i bezpłatną kartę parkingową wydaną przez firmę Apcoa, która obecnie zarządza tym miejskim parkingiem. Karta pozwala zidentyfikować uprawniony pojazd i umożliwi wjazd na parking. Aby otrzymać kartę należy napisać mail na adres: poznan@apcoa.pl. Do maila trzeba dołączyć zdjęcie identyfikatora parkingowego mieszkańca.

Z udostępnionej puli miejsc parkingowych można korzystać do wyczerpania wolnych miejsc. Jeśli wszystkie będą zajęte przez mieszkańców – system nie wpuści kolejnego kierowcę na parking.

Obecnie prace są prowadzone na obszarze 7 na Łazarzu zlokalizowanym pomiędzy rynkiem Łazarskim a ul. Hetmańską. Po ich zakończeniu wykonawcy przeniosą się na obszar 6 na Wildę.

ZDM

Podziel się: