Poznań: Otwarcie Śluzy Katedralnej w Bramie Poznania

Brama Poznania
Wystawą czasową „W księgach boskich i ludzkich. Świat Jana Lubrańskiego” zainaugurowała działalność po pandemii Śluza Katedralna, pierwsza otwarta część kompleksu Bramy Poznania.

– Lubrański był człowiekiem renesansu, osobą z otwartym umysłem, chłonącą nowe rozwiązania i poglądy, odważnie wdrażającą innowacje. Do dziś zaskakuje wszechstronność podejmowanych przez niego działań – podkreśla Natalia Szenrok-Brożyńska z Centrum Turystyki Kulturowej Trakt. – Ciekawa narracja, nastrojowa muzyka i bogata ikonografia prezentowane na wystawie pozwolą zwiedzającym oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat dwóch epok – średniowiecza i renesansu oraz odkrywczo spojrzeć na Europę, Polskę i Poznań z tej perspektywy dziejowej.

Wystawie towarzyszy folder, za pomocą którego można wybrać się na indywidualny spacer po Ostrowie Tumskim śladami Jana Lubrańskiego. Na wystawę jest wstęp wolny, ale z zachowaniem środków ostrożności.

– W trosce o bezpieczeństwo zwiedzanie odbywa się zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi – mówi Natalia Szenrok-Brożyńska. – Naszych gości prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i rękawiczki. Przed wejściem na wystawę obowiązuje dezynfekcja rąk. Zachęcamy do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego oraz do powstrzymania się od dotykania elementów wyposażenia. Ograniczyliśmy też do 15 liczbę osób, która jednocześnie może przebywać w budynku.

Ekspozycja główna Bramy Poznania jest przygotowywana do ponownego udostępnienia. Jak zaznacza Natalia Szenrok-Brożyńska, etapowe otwieranie kompleksu jest podyktowane troską o komfort i bezpieczeństwo zwiedzających. Aktualne informacje o wszelkich wprowadzanych zmianach są dostępne na www.bramapoznania.pl.

Odwiedzający Śluzę Katedralną mogą znaleźć tam również bezpłatne foldery, który pomogą w samodzielnym zwiedzaniu Ostrowa Tumskiego, przejściu Traktem Królewsko-Cesarskim i Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci oraz odwiedzeniu Fest Fyrtla.

Śluza Katedralna jest czynna od wtorku do piątku, w godz. 9:00-18:00 oraz w soboty i niedziele, w godz. 10:00-19:00. Wejście do budynku jest możliwe tylko od strony Ostrowa Tumskiego, czyli ul. Dziekańskiej.

UMP, el

Podziel się: