Poznań: Nowe siedziba Lewicy. I biuro poselskie Katarzyny Kretkowskiej

Katarzyna Kretkowska biuro 1
– Bardzo mi zależy, żeby było wypełnione różnymi inicjatywami – deklarowała podczas otwarcia swojego nowego biura posłanka Katarzyna Kretkowska. – Chcemy tu promować wszystkie inicjatywy lewicowe i nie tylko, wszystkich o lewicowej wrażliwości, którzy chcą zmieniać świat.

Samek Katarzynie Kretkowskiej najważniejsza teraz wyda się walka o ochronę środowiska i na tym chciałaby się skupić podczas tej kadencji. Posłanka chce walczyć o odejście od energetyki opartej na węglu, zapowiada też prace nad tym, by Puszcza Zielonka stała się kolejnym parkiem narodowym. To był jeden z jej kampanijnych postulatów.
– Wycinka drzew jest problemem nie tylko w Poznaniu – ubolewa. – Moim celem jest między innymi zatrzymanie tej bezsensownej wycinki, i to jeszcze w okresie lęgowym. Przecież to dzięki drzewom mamy cień i obniżenie temperatury w mieście, to jest ten ratunek. Politycy powinni zrozumieć konsekwencje dla rolników, ogrodników i dla nas wszystkich, choćby suszę w Wielkopolsce.

Katarzyna Kretkowska odniosła się też do nadchodzących wyborów – ponieważ ta kampania jest zupełnie inna niż wszystkie, nie zamierza przejmować się wynikami sondaży, w których Robert Biedroń, kandydat Lewicy, ostatnio nie wypada zbyt dobrze. Jej zdaniem w takich warunkach wynik jest zbyt nieprzewidywalny, ale wierzy, że to właśnie kandydat Lewicy znajdzie się w drugiej turze wyborów. Niepokoi ją jednak bardzo możliwość zakwestionowania ich wyniku przez tę partię, która przegra.
– Dlatego jako Lewica wystąpiliśmy z apelem do wszystkich sił politycznych, żeby podpisały zobowiązanie, że nie będą podważać wyniku wyborów, o ile będą tajne, demokratyczne i powszechne – podsumowuje.

Biuro poselskie Katarzyny Kretkowskiej, które jest też siedzibą SLD i partii Razem, mieści się przy ulicy Ratajczaka 22.

Lilia Łada

Podziel się: