Poznań: Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce

CEE Business Services Summit&Awards, Poznań fot. UMP
Za takie właśnie miasto stolica Wielkopolski została uznana podczas konferencji CEE Business Services Summit&Awards. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla branży usług nowoczesnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

CEE Business Services Summit&Awards, które zrzesza niezależnych ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz reprezentantów miast, odbyło się w tym roku po raz dziewiąty. Laureatów konkursu wyłoniło jury, w którym zasiedli europejscy eksperci z czołowych firm i instytucji otoczenia biznesu, w tym m.in. Elias van Herwaarden (Colliers International) oraz Roman Lubaczewski (PwC). Poznań okazał się najlepszy w kategorii „Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce”, wyprzedzając Trójmiasto, Katowice i Bydgoszcz.

Warto dodać, że już samo przystąpienie do konkursu nie było łatwe – a co dopiero wygrana. By wziąć w nim udział, należało zaprezentować dane dotyczące wzrostu nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu oraz projekty i inicjatywy, które wspierają rozwój branży BPO/SSC w latach 2019 – 2020. A w tym czasie stolica Wielkopolski mogła się pochwalić kilkunastoma nowym projektami inwestycyjnymi. Tylko w 2020 roku Poznań pozyskał siedem nowych firm, a kilka już obecnych zapowiedziało dalszy rozwój.

– Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Poznaniu liczy obecnie 114 firm, które zatrudniają ponad 20 tys. pracowników. Wciąż staramy się przyciągać nowych inwestorów, oferując im jak najlepsze warunki do rozwoju. To szczególnie ważne w dobie pandemii. Bardzo się cieszę z tej nagrody, bo potwierdza ona wysoką pozycję stolicy Wielkopolski, jako miasta przyjaznego biznesowi – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Zarówno nagroda dla Poznania, jak i zwycięstwo GSK Tech Poznań bardzo cieszą! W ostatnim czasie zainteresowanie naszym miastem wśród inwestorów jest duże, obsługujemy wiele zapytań. Rok 2021 rozpoczął się naprawdę dobrze, co niedługo będziemy mogli potwierdzić ogłoszeniem nowych projektów – dodaje Katja Lożina, dyrektorka Biura Obsługi Inwestorów.

Podczas uroczystej gali CEE Business Services Summit&Awards wybrano także poznańską firmę roku z sektora usług biznesowych. Nagrodę otrzymało GSK Tech Poznań.

UMP

 

Podziel się: