Poznań: Na Wildzie będzie komunikacja zastępcza. „Dziękujemy za znalezienie rozwiązania”

rynek Wildecki fot. L. Łada

13 grudnia rozpoczyna się kolejny duży remont na Wildzie – ulicy 28 Czerwca 1956. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkową linię autobusową T2, by mieszkańcy nie zostali bez komunikacji.

Planowany remont od początku budził ogromne emocje wśród mieszkańców Wildy i jej rady osiedla. Nikt nie przeczył, że jest bardzo potrzebny, ale z jego powodu ulica 28 Czerwca na odcinku od rynku Wildeckiego do Hetmańskiej zostanie wyłączona z ruchu tramwajów.

A to oznacza, że duża część Wildy straci dostęp do komunikacji publicznej. I nie tylko mieszkańców: przy ulicy 28 Czerwca znajduje się też Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi, do którego przyjeżdżają pacjenci z całej Wielkopolski. Dlatego Rada Osiedla Wilda zwróciła się do władz miasta z prośbą, by wzmocniły transport publiczny w tej części dzielnicy na czas remontu.

Zarząd Transportu Miejskiego uwzględnił prośbę, choć nie było to łatwe zadanie. Najpierw myślano o utrzymaniu ruchu tramwajowego przez 28 czerwca, jednak z powodów technologicznych okazało się to niemożliwe. Z tych samych powodów możliwe jest uruchomienie tylko dwóch linii tramwajowych na odcinku Wierzbięcice – Rynek Wildecki – Górna Wilda – Półwiejska. Będą tędy kursowały linia nr 9 i linia nr 18.

Niełatwe było też uruchomienie autobusu za tramwaj. Wildeckie ulice są wąskie, więc znalezienie takich, którymi mógłby przejechać autobus, było karkołomnym zadaniem. Ale udało się i od 13 grudnia po Wildzie będzie kursował autobus T2.

Linia T2

DĘBIEC PKM – 28 Czerwca 1956r. – KOSIŃSKIEGO

powrót: KOSIŃSKIEGO – 28 Czerwca 1956r. – Krzyżowa – Dolna Wilda – Chłapowskiego – 28 Czerwca 1956r. – DĘBIEC PKM

Autobus T2 będzie się zatrzymywał na istniejących przystankach tramwajowych i autobusowych.

ZTM przypomina też, że pasażerowie mogą korzystać (w miarę możliwości) z linii autobusowej nr 171, której trasa przebiega m.in. ulicami: Rolną, 28 Czerwca 1956 r., Roboczą i Przemysłową.

„Cieszymy się, że udało się znaleźć rozwiązanie i jednak będzie komunikacja zastępcza na ul. 28 Czerwca 1956 r. – podsumowała Rada Osiedla Wilda na swoim profilu społecznościowym. – „Dziękujemy, ZTM Poznań za ponowne pochylenie się nad możliwościami i znalezienie rozwiązania”.

Źródło: ZTM, ROW

Podziel się: