rondo Żegrze fot. PIM

Poznań: Na rondzie Żegrze uruchomione zostaną światła

Już w najbliższy czwartek, kierowcom mają zostać udostępnione wszystkie pasy ruchu na rondzie Żegrze. Dodatkowo włączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Testy sygnalizacji świetlnej były przeprowadzane w połowie sierpnia. Po drobnych poprawkach Poznańskie Inwestycje Miejskie uznały, że nadszedł już czas na jej uruchomienie. Jednocześnie sygnalizacja będzie dalej monitorowana, żeby w razie konieczności móc sprawnie dokonać drobnych korekt w niej.

Od piątku PIM zamierza zacząć prowadzić testy sygnalizacji świetlnej w dwóch innych miejscach remontowanego Górnego Tarasu Rataj: przy przejściu dla pieszych przy przystanku “Osiedle Czecha” oraz w rejonie Estakady katowickiej – na skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzańskiej.

Prace na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze prowadzone są w ramach zadania “Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Uzyskał on dofinansowanie unijne. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie torowiska tramwajowego na przebudowywanym odcinku trasy. Jeżeli wszystkie odbiory przebiegną pomyślnie, to na początku września tramwaje pojadą całą przebudową trasą tramwajową na Górnym Tarasie Rataj.

PIM / UMP / AS

1
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Znów korki będą