Poznań: Młodzież Wszechpolska promuje patriotyzm gospodarczy

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zachęcali dzisiaj poznaniaków do kupowania polskich produktów w polskich sklepach.

Patriotyzm gospodarczy jest tematem dość mocno zaniedbywanym. Zależność jest tutaj dość prosta. Kupując produkty lokalne – automatycznie wspiera się producentów tych produktów, czyli ludzi, którzy żyją w naszym sąsiedztwie. Na ten prosty fakt zwracali dzisiaj uwagę działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

– Promujemy kupowanie polskich produktów w polskich sklepach – wyjaśnił Marek Sajdok, prezes poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej. – Celem akcji jest wspieranie Polskiej gospodarki. Jest to akcja ogólnopolska, wiele rodzinnych firm zgodziło się ją już promować. Coraz rzadziej patriotyzm objawia się poświęceniem swojego życia dla narodu, a częściej przez decyzje podejmowane w życiu codziennym. Ten podstawowy wybór, którego dokonujemy każdego dnia, wybierając osiedlowy sklep lub lokalną restaurację ma wpływ na to do kogo idą pieniądze. Czy pójdą one do dużej sieci marketów czy do małego polskiego przedsiębiorcy…

Akcja “Kupuj Polskie” ma zachęcać poznaniaków do kupowania produktów wyprodukowanych w naszym kraju przez przedsiębiorców, którzy odprowadzają wszystkie swoje podatki w Polsce. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej uważają, że kupowanie lokalnych produktów to szereg zalet dla gospodarki kraju. Zyskiwać mają też konsumenci: otrzymują dobry gatunkowo produkt; przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy oraz poprawy kondycji polskich wsi i wzrostu zamożności polskiego społeczeństwa.

Młodzież Wszechpolska przygotowała też kilka prostych rad, na rozdawanych ulotkach, w których tłumaczy co należy robić, żeby wspierać polskich przedsiębiorców. Sprowadza się to oczywiście głównie do kupowania produktów polskiego pochodzenia, najlepiej w lokalnych sklepach (które nie należą do wielkich sieci).

Dodatkowo działacze przygotowali krótką instrukcję jak łatwo rozpoznać polskie produkty w sklepie – kluczowe tutaj będą dwie rzeczy: kod kreskowy na produkcie, który powinien rozpoczynać się od “590” oraz informacja na opakowaniu o kraju pochodzenia. Tutaj trzeba jednak zwrócić uwagę również na nazwę firmy, ponieważ część produktów z tym kodem jest w posiadaniu zagranicznych koncernów. Pomocna również może być aplikacja mobilna “Pola”(wersja na androida jest tutaj, a wersja na iosa tutaj), dzięki której łatwo można sprawdzić podstawowe informacje o produkcie oraz dowiedzieć się nieco więcej o jego producencie.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze