Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Poznań: Misterium Męki Pańskiej w tym roku tylko w wersji telewizyjnej

Zaplanowane na 27 marca 2021 o godz.20.00 Ministerium Męki Pańskiej jednak nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Jego twórcy zapraszają jednak tego dnia na wersję telewizyjną misterium.

Powodem odwołania Misterium Męki Pańskiej jest oczywiście pandemia koronawirusa i zakaz organizowania wydarzeń masowych.
„Bardzo zależało nam, aby przedstawić Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli w tym roku” – napisał na stronie misterium Artur Piotrowski, jego twórca, reżyser i organizator. – „Jednak po przeanalizowaniu bieżącej sytuacji, biorąc pod uwagę obostrzenia sanitarne dotyczące wydarzeń plenerowych, szczególnie widowisk, zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu na przyszły rok”.

W zamian wszyscy, którzy z niecierpliwością czekali na misterium, będą mogli 27 marca o godzinie 20.00 obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w wersji telewizyjnej.
„Podczas ostatniego przedstawionego Misterium w 2019 r.widowisko rejestrowało 20 kamer” – wyjaśnił Artur Piotrowski. – „Materiał został na nowo zmontowany, poddany kolor korekcji oraz dźwiękowo przygotowany pod realizację TV. Zachęcamy bardzo serdecznie do przeżycia i uczestnictwa w Misterium w tej formie, a przygotowana realizacja TV jest absolutnie wyjątkowa!”.

Na kolejne misterium już nie online, ale tradycyjnie na Cytadeli organizatorzy zapraszają 9 kwietnia 2022 roku o godzinie 20.00, czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaKulturaPoznań: Misterium Męki Pańskiej w tym roku tylko w wersji telewizyjnej