Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Poznań: Martwe ryby w parku Sołackim!

Niedawno zakończono czyszczenie stawów, remont przeszły urządzenia podczyszczajace wodę w Bogdance – a w stawach sołackich znów są śnięte ryby.

„Czy to efekt przyduchy?” – zapytał nas Użytkownik, informując o śniętych rybach. Widział ich tam kilkadziesiąt wyrzuconych na brzeg i unoszących się na wodzie.

Przyducha to brak tlenu w wodzie. Zjawisko występuje w czasie długotrwałych upałów i dotyczy głównie mniejszych, płytszych zbiorników wodnych, może też być spowodowane nadmiernym rozrostem wodnej roślinności, która też przecież pochłania tlen z wody.

Panująca ostatnio pogoda raczej wyklucza przyduchę – o upałach trudno mówić. Nadmierny rozrost roślinności też nie jest problemem, ponieważ dopiero co zakończono czyszczenie stawów, jak i koryta samej Bogdanki.

Niestety, zdarzało się też tak, że do rzeki spuszczano toksyczne substancję i to one powodowały masowe śnięcia ryb. Czy tak było w tym przypadku? Jeszcze nie wiadomo.

el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańPoznań: Martwe ryby w parku Sołackim!