niedziela, 25 lutego, 2024

Poznań: Mamy nowy klub w radzie miasta!

“Po dwóch latach pracy w Radzie Miasta Poznania postanowiliśmy połączyć siły i utworzyć nowy klub radnych” – poinformowała szóstka radnych z klubu Wspólny Poznań. Kto do niego należy i co chcą zmienić?

“Jesteśmy grupą aktywnych, niezależnych radnych, mamy różne poglądy i pomysły, ale łączy nas wspólny cel – dobro naszego miasta” – deklarują. – “Chcemy, by rada miasta znów stała się miejscem debaty i dialogu, dzięki którym będzie można wspólnie znajdować najlepsze rozwiązania dla mieszkańców i dla rozwoju Poznania.
Niezależność, nieskrępowana partyjnymi interesami debata, wielość opinii, różnorodność światopoglądowa, kreatywność, otwartość na mieszkańców – te wartości przyświecają naszym działaniom”.

Do nowego klubu Wspólny należy 6 radnych: Dorota Bonk-Hammermeister i Paweł Sowa z Prawa do Miasta, Halina Owsianna i Henryk Kania z Lewicy, Łukasz Kapustka z PiS oraz Przemysław Polcyn z KO.

“Są wśród nas osoby o różnych światopoglądach, od liberalnych, lewicowych po konserwatywne” – piszą o sobie członkowie nowego klubu. – “Pracę w Radzie Miasta traktujemy jako zaszczyt i zobowiązanie względem mieszkańców. To mieszkańcy, wybierając nas, powierzyli nam swoje nadzieje i problemy – to oni nadają sens naszej obecności w Radzie Miasta Poznania. Postanowiliśmy utworzyć nowy klub radnych, aby skuteczniej realizować zobowiązania, jakich podjęliśmy się przed naszymi wyborcami”.

Jakie to zobowiązania? Poza codzienna pomocą mieszkańcom nowy klub chce się szczególnie zająć niedocenianymi i mało obecnymi dziedzinami codziennego życia jak ochrona środowiska, rozwój lokalnej demokracji, zrównoważona mobilność, pozyskiwanie pieniędzy dla Poznania oraz wspieranie mieszkańców zwłaszcza w zakresie edukacji, kultury, zdrowia i opieki społecznej.

Klub ma też swoją stronę, na której jest więcej informacji o nim samym i jego działaniach.

Strona głównaPoznańPoznań: Mamy nowy klub w radzie miasta!