Poznań: Malowanie Muralu dla Klimatu. Każdy może się przyłączyć!

Mural dla Klimatu fot. Mural dla Klimatu
W przejściu podziemnym między osiedlami Lecha i Czecha będą dziś trwały wytężone prace malarskie. Powstanie tam mural poświęcony zmianom klimatycznym, a pomóc w jego malowaniu może każdy chętny.

Mural powstaje w ramach projektu Critical Creation i jest na mapie Poznania kolejnym muralem o (nie)równości! Powstanie na na ścianie przejścia podziemnego między osiedlami Czecha i Lecha (przy przystanku tramwajowym os. Czecha), a pomysłodawcy tym razem wezmą na warsztat temat zmian klimatu.

Do współtworzenia muralu mogą się czuć zaproszeni wszyscy chętni – w szczególności osoby zamieszkałe w okolicy Górnego Tarasu Rataj. Nie są wymagane żadne umiejętności plastyczne, tylko entuzjazm i wrażliwość ekologiczna!

„Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesności” – wyjaśniają genezę pomysłu organizatorzy z Critical Creation/ Start the change/ Poland oraz CIM Horyzonty. – „Naukowcy, badaczki, artystki, ekolodzy alarmują: jeśli jako ludzkość radykalnie nie zmienimy postawy wobec planety w ciągu kolejnych kilku lat, kryzys będzie się pogłębiał w sposób zupełnie niekontrolowany.

Dlatego w trosce o dobro planety oraz istot ją zamieszkujących uruchamiamy wrażliwość, otwieramy wyobraźnię i sięgamy pędzle, by uchwycić ekologiczną wizję relacji ludzi, zwierząt, roślin i innych elementów środowiska. Wspólnie z artystką Justyną Dziabaszewską, wieloletnią mieszkanką Rataj, powstanie wielowarstwowa kompozycja odsyłająca naszą wyobraźnię w te rejony, których nie zdołało zając katastroficzne widmo bezsilności. Będziemy działać w oparciu o idee równości, solidarności, współpracy, oddolnego zaangażowania”.

Prace przy muralu zaczynają się dziś o godzinie 18.00. Jego twórcy zaprezentują ideę projektu muralu, spotkają się z mieszkańcami i podzielą pomysłami. Będzie też poczęstunek i symboliczne rozpoczęcie malowania. Natomiast od 6 do 10 sierpnia w godzinach od 11,00 do 15.00 oraz 17.00 do 20.00 zaplanowano Malowanie Społecznościowe. W tym czasie każda chętna osoba może dołączyć do malowania, będziemy tam na was czekać i pomagać!

Finał projektu i prezentacja gotowego muralu odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19.00.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: