Poznań: Korkowy czwartek. Gdzie jest najgorzej?

Niestachowska fot. L. Łada

Tradycyjnie stoi S11 z Kórnika do Poznania, autostrada na całym miejskim odcinku, a w mieście Niestachowska, Starołęcka, Królowej Jadwigi, Wilczak i Głogowska. Kto wjeżdża teraz do Poznania – musi się liczyć z korkami.

Z korkami na S11 trzeba się liczyć do listopada, bo wtedy drogowcy zamierzają skończyć tam prace. Do tego czasu kierowcy jadący z tego kierunku będą się niestety męczyć. Dziś najdłużej trzeba stać między węzłami Gądki i Koninko.

W samym Poznaniu w korku trzeba postać na Wilczaku, na Głogowskiej przed wjazdem na wiadukt, na Starołęckiej aż do samego ronda. Korkuje się też Hetmańska i Królowej Jadwigi, kompletnie stoi Niestachowska, a korek kończy się już na Wojska Polskiego.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, od dziś, w związku z kolejnym etapem prac przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i deszczowej w Kiekrzu, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu na ul. Kierskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Sanatoryjną i odcinka w kierunku ul. Chojnickiej.

Podziel się: