Poznań. Korki i utrudnienia w mieście. Uważajcie na Głogowskiej!

korki, Dolna Wilda, Poznań fot. L. Łada

Kierowcy mogą dziś postać w korkach na DK11 pod Środą Wielkopolską w kierunku Poznania, na DW306 między Stęszewem i Bukiem oraz na DK92 w Tarnowie Podgórnym. W samym Poznaniu mocno korkuje się Głogowska przy Ściegiennego.

Powodem większych niż zwykle korków na Głogowskiej, a także na Dolnej Wildzie i Starołęce, jest rozpoczęta budowa nowego układu drogowego w ciągu Grunwaldzkiej. Ich efektem będzie likwidacja korków na przejeździe kolejowym w Plewiskach, bo będzie on bezkolizyjny, ale do czasu zakończenia prac na innych wjazdach do Poznania trzeba się liczyć ze zwiększonym ruchem.

W regionie korkuje się droga krajowa nr 11 pod Środą Wielkopolską w kierunku Poznania, a także droga krajowa nr 92 w Tarnowie Podgórnym – także w stronę Poznania. Z utrudnieniami kierowcy muszą się też liczyć na drodze wojewódzkiej nr 306, gdzie trwają prace remontowe i na dwóch odcinkach ruch odbywa się wahadłowo.

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców będzie dziś pogoda. Po kilku słonecznych dniach synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu. Wieczorem temperatury spadną i na drogach może być ślisko.

Podziel się: