Poznań: Kolejny moduł szpitala tymczasowego otwarty. „Jednym z priorytetów jest utrzymanie buforu wolnych łóżek”

szpital tymczasowy fot. K. Adamska

„Dziś uruchomiony został kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu” – poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Teraz szpital dysponuje 262 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.

W szpitalu tymczasowym powoli zaczynało już brakować łóżek. Według stanu z 6 grudnia, o godzinie 10.30, z 224 łóżek internistycznych zajętych było 217, z 10 łóżek respiratorowych – zajętych było 9. Placówka odnotowała 4 zgony i tylko 3 wypisy ze szpitala, za to aż 24 przyjęcia.

Uruchomienie kolejnego modułu było więc koniecznością. Baza łóżek na oddziałach covidowych w regionie jest regularnie powiększana ze względu na rosnący w ostatnim czasie poziom liczby nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce.

– Sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce jest na bieżąco monitorowana – zapewnia wojewoda Michał Zieliński. – Jednym z priorytetów jest utrzymanie buforu wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie działania, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan.

Źródło: WUW

Podziel się: