Poznań: Kolejny lokal w mieście tylko dla zaszczepionych. „Bierzemy sprawy w swoje ręce”

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

„Państwo nasze z kartonu, a rządzący nie ogarniają, dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce” – napisali szefowie Lokum Stonewall na Facebooku. I zapowiedzieli, że lokal jest dostępny tylko dla zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

„W dobie szerzącej się pandemii 'foliarstwa’ musimy zadbać o Was i o nas jeszcze konkretniej” – tłumaczy swoją decyzję Lokum. – „Dla naszej pracy paraliżujący jest już sam sezon przeziębieniowy, a co dopiero ewentualna covidowa kumulacja”.

Dlatego Duże LOKUM (czyli to przy Półwiejskiej 18) w piątki i soboty (szczytowe dni z bramką na wejściu) jest dostępne tylko dla osób zaszczepionych i nie ma żadnych wyjątków. Wszyscy muszą okazać certyfikat szczepienia przed wejściem. Natomiast w pozostałe dni w Dużym i codziennie w Małym LOKUM (czyli przy Półwiejskiej 28) „osoby zaszczepione są dużo milej widziane. Decydujesz się olać temat i ryzykować? Ryzykuj, ale nie obciążaj tym ryzykiem innych”.

Co na to internauci? Wiele osób popiera akcję i odwagę szefów lokalu, którzy się zdecydowali na te decyzję. Jest też wiele głosów przeciw, ale hejt jest usuwany od razu.
„Wszelkie głosy podważające słuszność szczepień uważamy za szkodliwe społecznie i nie ma na nie ani naszej zgody, ani miejsca na naszych kanałach” – podkreśla Lokum. – „Wolność słowa i wypowiedzi kończy się tam gdzie zaczyna się zagrożenie dla innych, a do tego prowadzi dezinformacja pandemiczna i rozpowszechnianie treści sprzecznych z wiedzą naukową”.

Źródło: Lokum Stonewall

Podziel się: