Poznań: Kolejne przejścia dla pieszych będą doświetlone. ZDM ogłosił przetargi

przejście dla pieszych Za Cytadelą fot. ZDM
Zainteresowani wykonawcy mają czas jeszcze do 14 maja, by składać oferty na wykonanie dodatkowego oświetlenia, poprawiającego bezpieczeństwo pieszych. W planach są trzy lokalizacje.

Zgodnie z planami doświetlenie powinno się pojawić na ul. Za Cytadelą (przy skrzyżowaniu z ul. Brandtstaettera), Kościelnej (przy stacji paliw) i Naramowickiej (przy skrzyżowaniu z ul. Widłakową). Zadania będą realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wyłonieni wykonawcy będą zobowiązani do skompletowania całej niezbędnej dokumentacji, w tym projektów oświetlenia, uzgodnień i pozwoleń, a następnie do zamontowania oświetlenia.

W Poznaniu wymaga doświetlenia dwadzieścia przejść. Tak wynika z listy przygotowanej przez Miejskiego Inżyniera Ruchu i ZDM w oparciu o rekomendacje rad osiedli i radnych Poznania. Kwota, jaka zostanie w tym roku przeznaczona na doświetlenie „zebr”, wyniesie ponad 465 tysięcy złotych.

Suma ta obejmuje cztery zadania które mają zapewnione finansowanie (przejścia na ul. Swobody i Brzask – tu przetargi zostały już rozstrzygnięte – także na ul. Głuszyna i Radojewo) oraz 200 tysięcy złotych wynikające z budżetowej poprawki miejskich radnych. Ta druga kwota będzie wydatkowana na doświetlenia kolejnych przejść do momentu jej wyczerpania.

ZDM

Podziel się: