Szpital Lutycka fot. szpital Lutycka

Poznań: Kobieta zmarła po porodzie przy Lutyckiej

Co było powodem śmierci 36-letniej kobiety po cesarskim cięciu, jakie przeszła w szpitalu przy Lutyckiej? Kobieta osierociła czworo dzieci, w tym właśnie urodzonego synka.

Sprawą zajęła się „Gazeta Wyborcza” i z jej relacji wynika, że kobietę w ostatnich dniach ciąży przywieziono karetką do szpitala ze względu na niewielkie krwawienie. Pacjentka przeszła wszystkie badania i lekarze zadecydowali, że następnego dnia urodzi przez cesarskie cięcie. Zdecydowali się na to z kilku powodów związanych z nie najlepszym staniem zdrowia kobiety: sporej nadwagi (ważyła prawie 150 kg), braku jednej nerki i posocznicy, którą kiedyś przeszła, zrostów po pozostałych cesarkach, a także to, że była palaczką.

Cesarskie cięcie trzeba było przyspieszyć, bo doszło do ponownego krwawienia, tym razem znacznie obfitszego – i kobieta urodziła zdrowego chłopczyka. Niestety, jej stan nie był najlepszy, konieczna była kolejna operacja, jednak mimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła. Badanie powodów śmierci pacjentki jeszcze trwa, jednak lekarze przypuszczają, że nadmierne obciążenie dla osłabionego organizmu, jakim był poród, wywołało zawał, a na to jeszcze nałożyła się kwasica.

W szpitalu trwa obecnie postępowanie, które ostatecznie ma wyjaśnić przyczyny śmierci kobiety.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze