Poznań: Kierowcy powinni uważać! Ślisko i tymczasowa sygnalizacja w centrum!

korek fot. Sławek Wąchała

Tymczasowa sygnalizacja na Świętym Marcinie, pokolizyjne korki na Głogowskiej i korek na Grunwaldzkiej – tak wygląda dzisiejszy poranek w Poznaniu. Do tego jest ślisko. Uważajcie!

Około 7.30 na wiadukcie górczyńskim doszło do kolizji, a jednym z powodów była właśnie śliska nawierzchnia. Kierowcy wjeżdżający do Poznania od tamtej strony muszą się więc nastawić na utrudnienia.

Mniej więcej o tej samej porze doszło do wypadku w Kamionkach na ulicy Mostowej. Dwa auta zderzyły się czołowo, jedna osoba odniosła obrażenia, a zdarzenie utrudniło ruch w całej okolicy.

W samym Poznaniu korki i zamieszanie na Grunwaldzkiej w rejonie prac przy budowie sieci kanalizacyjnej – tam są utrudnienia w ruchu. Od dziś na skrzyżowaniu Św. Marcina i al. Niepodległości działa tymczasowa sygnalizacja świetlna, by upłynnić ruch, bo od kilku dni jest tam spore zamieszanie. Przypominamy, że Towarowa jest obecnie jednokierunkowa, w stronę Powstańców Wielkopolskich.

Na Królowej Jadwigi przejazd utrudniają ekipy kładące nową nawierzchnię i trzeba tam postać kilkanaście minut.

Poza tym korki w tradycyjnych miejscach: na Lechickiej i Naramowickiej, Niestachowskiej i św. Wawrzyńca oraz Dąbrowskiego przed rynkiem Jeżyckim. Jest też w wielu miejscach ślisko, dlatego uważajcie na drogach!

Podziel się: