poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Joanna Jodełka w… opałach i ekstatyczne tango

Na początku były wiersze, później przesłuchanie Joanny Jodełki, a później temperatura zaczęła rosnąć, by osiągnąć zenit podczas finałowego koncertu Bandonegro Tango Orquesta. Festiwal Żupańskiego zaprasza dziś na drugi dzień!

Na brak różnorodnych wrażeń widzowie i słuchacze nie mogli wczoraj narzekać. Było romantycznie, z wierszami i pięknym recitalem skrzypcowym Marty Cecylii Michalak – ale było też i z przytupem, a nawet chwilami robiło się całkiem groźnie, gdy Patyczak przesłuchiwał wnikliwie Joannę Jodełkę w sprawie najnowszej książki z cyklu “Siostry Raj”…

Ten wieczór zakończyło niesamowity koncert w wykonaniu Bandonegro Tango Orquesta – i kto ich nie słyszał, bardzo dużo stracił, bo koncert był po prostu magiczny: ciepły, letni wieczór, klimatyczne otoczenie parku nazywanego nie wiadomo dlaczego placem Marii Skłodowskiej-Curie z efektownymi tłem w postaci znajdujących się tam budynków – i tango w perfekcyjnym, zadziornym i niestandardowym wykonaniu. Nic dziwnego, że muzycy musieli bisować i gdyby to zależało od publiczności, pewnie bisowaliby do rana…

Dziś drugi i ostatni dzień festiwalu, a w programie o 15:30 Rodzina Sopli Folkowo – koncert muzyki folkowej w wykonaniu Agnieszki, Łukasza i Gabrysi Sopel, a o 16:00 mini recital młodych solistów – na scenie Zuzanna Ozimińska i Jeremiasz Kokot, soliści Teatru Muzycznego i Teatru Wielkiego w Poznaniu.

O 16:30 zaprasza Teatr Pinezka na “Mad World czyli szalony świat”, czyli spektakl dla dzieci z clownadą i marionetkami, po którym odbędą się warsztaty teatralne prowadzone przez Przemysława Grządzielę, aktora Teatru Pinezka.

O 18:30 rozpocznie się Creating Space Performance – koncert duetu Nata & Evgeny, a o 20:00 o secesji wildeckiej opowie Maciej Krajewski, znakomity fotograf i… Łazęga Poznańska.

O 21:00 na koncert finałowy zapraszają duet bloki: Paulina Michnikowska i Piotr Kowalski. I to już, niestety, będzie ostatni punkt tegorocznej edycji festiwalu Żupańskiego na Wildzie.

el

Strona głównaKulturaPoznań: Joanna Jodełka w... opałach i ekstatyczne tango