Poznań: Jeden z popularnych klubów ogłosił likwidację. „Zamknęliśmy”

Meskalina (lokal na Starym Rynku)

„Już kończymy naszą misję” – napisał na profilu facebookowym Benek Ejgierd, szef Meskaliny. Kultowy lokal działał ostatnio na Fredry 7, dokąd przeniósł się po 12 latach ze Starego Rynku – a teraz ogłosił zakończenie działalności.

„Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata” – napisał założyciel Meskaliny na profilu klubu. – „Było cudnie i wspaniale. Już kończymy naszą misję. Zamknęliśmy. Można by użyć słów: postpandemia, mgła covidowa, inflacja, kredyty, remonty, onlajny, zdalne, miasto w remoncie, zmiana, soc media, rozkopane miasto, drożyzna, „brak umiejętności prowadzenia biznesu” i wiele więcej. Zachowajmy wspomnienia”.

Pod wpisem ponad 300 osób dziękuje klubowi za działalność, wiele przywołało swoje wspomnienia z Meskaliny, a całkiem spora grupa wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie – może pod innym szyldem i za innym barem, ale z niepowtarzalną atmosferą Meskaliny. Przypomnijmy, że klub działał przez 12 lat, odbywały się w nim koncerty, spotkania, mniej lub bardziej awangardowe dyskusje i imprezy taneczne. Sam Ejgiert zapewnił, że nie znika z klimatu miasta, choć współtworzyć go teraz zamierza nieco inaczej.

„Jeszcze nie jeden koncert przed nami” – zapewnił. – „Tyle ze na gościnnych występach”.

Podziel się: