Poznań: Jacek Jaśkowiak będzie sprawdzał, czy miasto jest przyjazne osobom na wózkach

„W najbliższych dniach ruszam w miasto!” – zapowiedział prezydent Poznania na swoim profilu społecznościowym. Jacek Jaśkowiak obecnie, z powodu nogi po operacji, porusza się na wózku i zamierza sprawdzić, jak wygląda miasto z takiej perspektywy.

„Teraz jestem już w domu i uczę się nowego życia” – poinformował prezydent po operacji w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Klinicznym Szpitalu im. W. Degi. – „Mieszkanie z perspektywy wózkowicza jest ok. W najbliższych dniach ruszam w miasto!”.

Jacek Jaśkowiak w ubiegłym tygodniu złamał nogę podczas pobytu służbowego w Warszawie. Po złamaniu niezbędna okazała się operacja, a teraz prezydent, wypuszczony ze szpitala, zamierza objechać wózkiem główne punkty miasta, by sprawdzić ich dostępność dla osób na wózkach: odwiedzić dworzec PKP, przejechać na wózku rondo Kaponiera, wejść do urzędów i centrów handlowych.

To nowe dla niego doświadczenie jest, jak powiedział, okazją do sprawdzenia, jaki poziom komfortu życia mają mieszkańcy Poznania, którzy poruszają się na wózkach przez całe życie i co trzeba zrobić, by im to życie ułatwić. Jest to też konieczność, bo z wózka będzie korzystał jeszcze przez co najmniej kilka tygodni.

Podziel się: