Poznań: Festiwal dawnych gier i komputerów. Będzie można zagrać w kultowe gry!

dawne komputery fot. pixabay

Komputery, konsole do gier i same gry z końca ubiegłego wieku. Na spotkanie z tym „antycznym” sprzętem zaprasza Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Warto będzie się tam wybrać w weekend 17 i 18 września na Festiwal dawnych komputerów i gier. Wstęp bezpłatny.

Dla młodych ludzi to rzadka okazja sprawdzenia, w co i na czym grali ich rodzice. Dla rodziców – pokazania, jak wyglądały elektroniczne gry i zabawy w ich prehistorycznych z punktu widzenia nastolatka czasach. Użytkownicy i fani retrogier będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami.

„Na uczestników czeka interaktywna ekspozycja sprzętu: Atari, Commodore, Nintendo, Sega” – informują pracownicy CSE. – „Będzie można zagrać w gry w dokładnie taki sam sposób, jak np. 30 lat temu, dzięki zastosowaniu sprzętu i oprogramowania z danej epoki. Nie zabraknie stanowisk z kultowymi tytułami – m.in. Super Mario, Bomber Man, Commando, Frogger czy Lotus. Wszyscy będą mogli wziąć także udział w dodatkowych konkursach z nagrodami”.

Festiwal odbędzie się w weekend 17 i 18 września w Centrum Szyfrów Enigma przy ul. Święty Marcin 78. Wstęjest bezpłatny, a atrakcje czekają na uczestników od godziny 10.00 do 19.00.

Organizatorami festiwalu są Centrum Szyfrów Enigma i Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne komputery i gry”. Wydarzenie odbywa się z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, którym w tym roku przyświeca hasło „Połączeni dziedzictwem”.

Podziel się: