Poznań: Dwieście dodatkowych choinek w mieście!

choinki od miasta fot. UMP

Stoją na uliczkach wokół Starego Rynku, Świętego Marcina i przy Rynku Łazarskim. 200 świątecznych drzewek ozdobionych logotypem miasta trafiło na ulice w centrum Poznania oraz na przebudowany rynek.

Na Starym Mieście świąteczne drzewka można podziwiać na ulicach: Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Gołębiej, Kantaka, Ratajczaka, św. Marcin, Gwarnej, 27 Grudnia, Mielżyńskiego, 3 Maja, Chwaliszewo, Garbary. Choinki ozdobiły także Śródkę oraz placach – Kolegiackim, C. Ratajskiego i Wolności.

W tym roku po raz pierwszy drzewka przekazane zostały również przedsiębiorcom z okolic rynku Łazarskiego, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną przebudowę i stał się ogólnodostępną przestrzenią publiczną. Choinki przyozdobiły też organizowane na płycie rynku Betlejem Poznańskie.

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta kontynuuje dekorowanie Poznania choinkami – zainicjowane przez „Stowarzyszenie na Wrocławskiej” – już szósty rok. Tak jak w latach poprzednich, akcję przeprowadzono przy współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto oraz lokalnymi liderami – osobami prowadzącymi działalność społeczną i gospodarczą na poszczególnych ulicach.

Celem inicjatywy jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej i prowadzonych działań rewitalizacyjnych, a także integracja oraz rozwój współpracy z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami.

Źródło: UMP

Podziel się: