Poznań: Dożywocie dla Tomasza J., który zabił żonę i wysadził kamienicę

Wybuch kamienica Dębiec fot. UMP
Dożywotnie więzienie jest karą za śmierć 5 osób, które zginęły z powodu wybuchu, oraz próbę zabójstwa kolejnych 34. Sąd uznał go także winnym spowodowania wypadku, w którym został ranny jego syn.

Sprawa miała miejsce w marcu 2018 roku – Tomasz J. zabił żonę i by ukryć zabójstwo, uszkodził instalację gazową w kamienicy Dębcu, w której mieszkali, czym spowodował wybuch i zawalenie się budynku. Zginęło 4 mieszkańców, wiele osób zostało rannych, w tym on sam. Budynek trzeba było rozebrać, ponieważ nie nadawał się do użytku.

W trakcie śledztwa w tej sprawie wychodziły na jaw coraz bardziej przerażające fakty – między innymi ten, że Tomasz J. celowo doprowadził do wypadku, w którym ciężko ranny został jego syn, Kacper. Motywem wszystkich działań sprawcy była zazdrość o żonę, która zapowiedziała, że chce się z nim rozwieść.

Sam oskarżony nigdy nie przyznał się do winy. Sąd skazał Tomasza J. na dożywocie, zadecydował też, że będzie się mógł starać o przedterminowe zwolnienie dopiero po 30 latach więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy oskarżonego rozważają apelację.

el

Podziel się: